Október 23-i ünnepi műsor

Képek a fátyol alól

Remek kis csapat jött össze az október 23.-i műsor megalkotására.  Nagyon frissítő élmény volt elvegyülni a középiskolások között és hetente egyszer szerdán találkozni és összetenni másfél órában a műsort. Első alkalommal megkaptuk a szövegkönyvet… jó sok szöveggel és instrukcióval, ki is lettek osztva a szerepek. Akasztottak, elnyomottak, elnyomók, narrátorok, labdások stb…  Szerintem mindenki a szokásos rutinnal kezdte el  a készülődést… „ Már megint egy szokásos iskolai műsor….” De ebből valami más lett.  Azt hiszem mindenki belepillanthatott a gondosan letakart eseményekbe, amit oly nagyon takargattak. Amiből mindenki ismeri az eseményeket, de nem realizálja magában. Hát mi sok mindent realizáltunk és sok mindent megértettünk az akkori eseményekből. Pontosabban nem képeket, hanem hangulatokat és érzeteket élhettünk meg a próbák alkalmával. Azt gondolom, hogy ezt a nézők is átélhették velünk együtt.
A középiskolásokkal nagyon remek hangulatú volt a próbák sorozata. Hihetetlen érzés az, amikor ennyi ember összejön és valami közös dolgot épít. A tömegnek valóban hatalmas ereje van. És szerencsére Mi most építettünk, nem pedig romboltunk.
„Ezt követően Képek a fátyol alól címmel a pápai református gimnázium és a Teleszterion Színházi Műhely irodalmi összeállítása állított emléket a forradalomnak. Valljuk be, bizonyára sokan vettünk már részt olyan ’56-os ünnepi műsoron, amelyen kínosan érződött a hősök előtti főhajtás kötelező jellege, és az ezerszer hallott közhelyek miatt gondolatainkkal sűrűn elkalandoztunk a megemlékezésről. Nos, a Képek a fátyol alól egyáltalán nem ilyen volt, ezt szívesen néztük volna akár reggelig is.
A teleszterionos és refis koprodukció különleges, igazán emlékezetes élményt nyújtott a színházteremben egybegyűlteknek: a műsor számos felemelő pillanatot és drámai csúcspontot, néhány feszültségoldó, szellemes momentumot, no meg több torokszorító, sokáig felejthetetlen jelenetet is tartogatott a nézők számára. A színpadról végig sugárzott a frissesség, a fiatalos lendület, miközben az előadás őszintén, sallangok nélkül beszélt a forradalomról, remekül megfogva a szabadságharc lényegét, eszmeiségét. Mindebből oroszlánrészt vállalt a diákok felkészítője, Veress Zsuzsa, a református gimnázium tanára, valamint a műsor szerkesztője, rendezője, Komáromi Sándor, a Teleszterion Színházi Műhely vezetője.”    forrás: http://papa-ma.hu

Benkó Zsófia Anna







Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése